Skontaktuj się z nami - telefoniczne lub przez formularz kontaktowy
Wykonujemy DIAGNOZĘ. Jeśli wybierzesz tryb ekspresowy wyniki możesz otrzymać już w kilka godzin!
Po akceptacji odzyskujemy Twoją bazę danych.
W takiej sytuacji program z bazą danych się nie otworzy poprawnie.
Inną formą komunikacji jest okienko z notatką od hakerów, która może wyglądać w następujący sposób.
Niekiedy w folderze można znaleźć plik o nazwie READ_ME w którym znajduje się wiadomość od hakerów z instrukcjami, co należy zrobić, aby uzyskać dostęp do plików - najczęściej żądają wysokiego okupu w bitcoinach.
W przypadku zaszyfrowania bazy danych przede wszystkim należy zachować spokój i wykonać kopię binarną, a następnie skontaktować się bezpośrednio z firmą, która na co dzień ma do czynienia z takimi przypadkami i której specjalizacją jest odzyskiwanie zaszyfrowanej bazy danych.
Nie próbuj wykonywać następujących czynności:
Zaszyfrowaną bazę danych wrzuć na FTP lub jeden z darmowych serwerów do przesyłania plików np. Dropbox lub wetransfer.com i prześlij link do nas. Wykonamy diagnozę i skontaktujemy się z Tobą. Dodatkowo potrzebujemy:
Nasi specjaliści po otrzymaniu zaszyfrowanej bazy danych podejmują skomplikowane działania z wykorzystaniem zaawansowanych technologii i algorytmów, dzięki czemu odzyskujemy zawartość tabel, powiązania między nimi, sprawdzamy spójność danych. Dobra wiadomość jest taka, że odzyskiwanie zaszyfrowanej bazy danych jest możliwe.
W zależności od konkretnego przypadku albo odzyskujemy dane albo na tyle jesteśmy w stanie naprawić bazę danych, że otworzy się ona w oryginalnym programie. Po odzyskaniu dane przekazujemy w dowolny sposób najczęściej przez serwer FTP lub na zewnętrznym nośniku w zależności od pojemności.
Szukasz informacji odnośnie takiej usługi jak odzyskiwanie zaszyfrowanej bazy danych? Nic dziwnego, nie jesteś jedyny. W ostatnich czasach coraz częściej dochodzi o ataków hakerskich wirusami Ransomware. Wirusy tego typu najczęściej są rozsyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej jako załączniki do maili.
Najczęściej do takiego ataku dochodzi w przypadku otwarcia załącznika przesłanego drogą elektroniczną, który zawiera program szyfrujący. Hakerzy zazwyczaj podszywają się pod firmy dostarczające usługi telekomunikacyjne, kurierskie, prąd, gaz itd. Maile są spreparowane tak, że wyglądają identycznie, jak od realnych firm.
Cały problem kryje się jednak w załączniku, gdyż zamiast faktury, której dotyczy mail w załączniku znajduje się program z rozszerzeniem .exe, który po ściągnięciu go na komputer szyfruje wszystkie pliki z bazy danych.
Jednak wysyłanie zainfekowanych maili to tylko jedna z wielu metod hakerów, często zdarza się również, że wynajdują oni luki w zabezpieczeniach, dlatego tak ważna jest częsta zmiana haseł i zachowywanie wszystkich procedur bezpieczeństwa.
W momencie kiedy dochodzi do zaatakowania bazy danych wirusem ransomware, pliki zmieniają rozszerzenie i nazwę, w której bardzo często można znaleźć maila do hakerów.
Copyright© SQL Recovery 2020.
BRD Sp. z o.o. ul. Kasprzaka 31/202, 01-234 Warszawa, NIP: 527 29 57 111, KRS: 0000897815
SQL Recovery - BRD Sp. z o.o.
NIP: 527 29 57 111
KRS: 0000897815
ul. Kasprzaka 31/202
01-234 Warszawa